Rasch 454215 » SARAY PERDE

Rasch 454215 ithal duvar kağıdı


ana sayfa » rasch 454215 14.02.2016
Aşağıda katalog tanıtım kapakları bulunan tüm duvar kağıdı ürünlerinin internet üzerinden siparişini verebilirsiniz.

Fark yaratan ürünlerle did 4U kataloğu 16 m²'lik rulolarda yepyeni 3B, eşsiz ...

Banyo ve Mutfak için Duvar Kağıdı : Aqua Deco 2013 kataloğu

Barbara Becker'ın özel koleksiyonu : b.b Home Passion 2014 kataloğu

Sıradışı 3B tasarımlarıyla ve klasikleriyle design id D&D kataloğu

rasch İthal duvar kağıdı giydirme programı ile duvarlarınızı giydirebilirsiniz.


rasch Hakkında


Almanya'da kurulduğu ilk günden beri hedefi yenilikçi tasarımlarla yüksek kalitede ürünler geliştirmek ve pazarlamak olan Rasch, bugün Avrupa'nın lider duvar kağıdı markaları arasında ilk sıralarda yerini almaktadır.

Rasch'ın başarı hikayesinde sayısız yenilikçi girişimler yer almaktadır. Bu girişimlerden en önemlisi ise, Bauhaus'un tüm dünyada mimarlık ve sanat için lider akademi olarak kabul gördüğü dönemde, Rasch'ın Dessau Bauhaus ile yürüttüğü işbirliği olmuştur. 1918 yılında Bauhaus'un manifestosu haline gelen "Bütün yaratıcı aktivitelerin tamamının en temel ve önemli amacı "bir bina"dır. Güzel sanatların en soylu fonksiyonu, binaların dekorasyonudur" yaklaşımı ile mimarinin içindeki tüm güzel sanatların sentezini işaret eden bu düşünce, Rasch'ın kurucularını Dessau Bauhaus sanatçıları ile işbirliği içinde çalışmaya yöneltmiştir.


1929 yılında, Rasch "Bauhaus Wallpapers" adlı ilk koleksiyonunu pazara tanıtmıştır. O güne kadar daha önce benzeri görülmemiş tasarımları, desenleri ve zengin renk çeşitliliği ile bu koleksiyon mimarlık ve tasarım çevrelerinde yoğun bir ilgi ve beğeni uyandırmıştır.


1933 yılında Bauhaus'un kapanması ile birlikte, koleksiyonlarını kendi markası ile devam ettirme kararı alan Rasch, bugün dünyada duvar kağıdı sektörünün öncü markaları arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Dünyada, ilk kez Bauhaus tarafından üretilmeye başlanmış endüstriyel ürünlerden üretimine hala devam edilen tek ürün Rasch duvar kağıtlarıdır. Bu da markanın dünya endüstriyel tasarım tarihindeki önemli rolünü pekiştirmektedir.


1950'lerin başında, Rasch modern ve dekoratif duvar kağıdı üretimine ağırlık vermeye ve bunun için koleksiyonlarında sadece Almanya'nın değil, aynı zamanda dünyanın önde gelen tasarımcılarıyla çalışmaya başlamıştır. Bu isimlerin en önemlilerinden biri kuşkusuz Rasch'ın 1960'larda birlikte çalıştığı Salvador Dali'dir. Rasch, tasarımını dünyaca ünlü tasarımcı ve mimarlarla hazırlayarak 1992'de pazara tanıttığı "Zeitwände" koleksiyonu ile Deutsche Designerclub'dan Art Directors Club Deutschland'e kadar birçok mimarlık ve tasarım kurumunun ödüllerine layık görülmüştür. "Zeitwände" koleksiyonu aynı zamanda New York, San Francisco ve Münih'in önde gelen tasarım müzelerinde de kullanılmıştır.


Rasch, dünyaca ünlü tasarımcılarla çalışma geleneğini bugün de sürdürmektedir. 2005 yılında tanıtılan "Colorflage" koleksiyonu, ünlü tasarımcı Markus Benesch tarafından hazırlanmıştır. Ünlü tasarımcı Bernard Holzapfel liderliğindeki Rasch tasarım ekibinin geliştirdiği, eşsiz tasarımla birleştirilmiş yüksek kaliteli duvar kağıtları, dekorasyonda benzersiz tasarım olanakları sunmaktadır.